Wykonanie ich nie jest ciężkie  i zrobiło się bardzo modne a przede wszystkim ekologiczne ❤️

Do zrobienia mebli potrzebne nam będzie :

1. Drewniane palety- możecie je znaleźć w skupach palet lub na ogłoszeniach internetowych. Można je kupić już od 20zl w górę. Policzcie dokładnie jaka ilość będzie Wam potrzebna, ja zużyłam 12 sztuk.
2. Szlifierka lub papier ścierny- polecam szlifierkę , ponieważ musimy dokładnie je wygładzić.
3. Kątowniki i płaskowniki metalowe
4. Śruby
5. Wkrętarka
6. Impregnat do drewna- może być w kolorze ja użyłam od razu białego
7. Sprzęt do malowania może być sprężarka pomoże wam pomalować miejsca, do których ciężko dostać się rękom
8. Siedziska, poduszki i inne dekoracje, aby było pięknie i wygodnie ❤️

Robienie mebli zaczynamy od narożnika, musicie wybrać jaki on ma być dużym z ilu siedzisk ma się składać. Różne wzory znajdziecie w internecie.

Przygotowanie palet:

Kolejny krok to obróbka palet, musimy je dokładnie wyczyścić i wyszlifować.

Musicie również sprawdzić czy śruby nie odstają, jeśli tak to przy użyciu młotka trzeba je ponownie wbić.

Malowanie:

Przeszlifowane drewno zabezpieczamy impregnatem, aby były chronione przed warunkami atmosferycznymi, jak i szkodnikami czy grzybami, dzięki temu posłużą nam na dłuższy czas .Farbę możemy nałożyć przy użyciu wałka lub pędzla do drewna tak jak wspominałam my użyliśmy sprężarki i musieliśmy nanieść kilka warstw, aby wszystko dobrze pokryć.

Łączenie:

Następnie łączymy ze sobą palety. Siedzisko mocujemy z oparciem przy użyciu śrub lub kątownika, wbijamy je w niewidoczne miejsca np. Pod spodem lub na boku mebli.
My wykonaliśmy również wspornik które dodatkowo podtrzymuje oparcie i tworzą nachylenie.

Wykończenie:

Teraz została najprzyjemniejszy etap, ustawiamy meble w miejscu gdzie maja stać i je dopieszczanych poduchami, ozdobami.
Dokładnie poszukajcie siedzisk, moim zdaniem można je kupić taniej w marketach możecie sprawdzić na ich stronach internetowych. Jeśli jednak bardzo zależy wam na estetyce, są firmy które wykonują idealnie dopasowane siedziska i poduchy na palety, ale na taki narożnik jest to koszt około 600 zł .
Ja zakupiłam moje w jysku za 300 zł .

Moje meble,  są  jeszcze nie skończone brakuje szkła na stolik i aranżacji kącika pomiędzy siedziskami, ale jest przytulnie i wygodnie POLECAM!

 

Podsumowując wydaliśmy na meble z palet  około 900 zł , za tą kwotę nie kupicie mebli ogrodowych chyba, że mały stolik i trzy krzesła.

 

To co? Miłego grillowania ❤️

Ann 🙂