Każdy z Was zastanawia się co nam przyniesie nowy dzień, niestety nie wie to nikt tak samo jak nikt nie wie kiedy to wszystko się skończy i wrócimy do normalnego życia. Długo zastanawiałam się, czy napisać wpis na bloga o sytuacji w bankach. Miałam wrażenie, że jesteśmy wszyscy zmęczeni informacjami związanymi z koronawirusem . Po przeprowadzonej ankiecie na Instagramie zmieniałam zdanie. Postaram się to zrobić krótko i prostym językiem. Kredyty w czasie Pandemii Koronawirusa

Zaczniemy od początku czyli odpowiem Wam na pytanie, czy to jest dobry moment na składnie wniosków o kredyt gotówkowy , konsolidacyjny czy też hipoteczny. Oczywiście, że tak wnioski przyjmujemy normalnie i kredyty są przyznawane. Co najważniejsze kredyty, są tańsze !!!!!!!

OBNIŻENIE STÓP PROCENTOWYCH – Kredyty w czasie Pandemii Koronawirusa

Decyzją Rady Polityki Pieniężnej z dniem 9 kwietnia 2020 roku zmianie uległy stopy procentowe w produktach kredytowych. Wysokość maksymalnego oprocentowania kredytów nie może przekroczyć 8%.

Ciekawostka : To jest idealny moment na konsolidacje zobowiązań dlatego, że kilka banków wprowadziło oferty bez prowizji. Dzięki temu wszystkie Wasze zobowiązania zostaną zamienione na jeden tańszy. Możemy również odzyskać prowizję z tych spłaconych kredytów.

Co się zmieniło przez pandemie ? Kredyty w czasie pandemii.

 • Kredyty firmowe

  Banki wprowadziły czasowe ograniczenie kredytowania wybranych branż działalności gospodarczych.  Zmiany te związane są z podejmowanymi w skali kraju działaniami mianowicie zakazu funkcjonowania szeregu podmiotów gospodarczych i tym samym drastyczny spadek lub ostatecznie brak przychodów. Gdy wszystko wróci do normy i sklepy zostaną otwarte,  ograniczenie zostanie wycofane. Zazwyczaj dotyczy to osób, które prowadzą działalność gospodarczą w następujących branżach:

 • Handel
 • Usługi
 • Transport
 • Kultura i rozrywka
 • Gastronomia

Osoby fizyczne
Tu pojawiły się zmiany w kryteriach akceptowania dochodu. Niektóre Banki wycofały możliwość kredytowania klientów, którzy:

 • są zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych, ( umowy o dzieło lub zlecenie)

 • uzyskują dochód z tytułu umowy o pracę na czas określony w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w branżach: turystyka i hotelarstwo, transport drogowy, produkcja auto/części, odzieżowej, tekstylnej i obuwniczej, kultura i rozrywka, gastronomia, lotnictwo.

Zaznaczam, że nie wszystkie banki, więc jeśli macie taką umowę również analizujemy gdzie możemy się starać o kredyt.
Na dzień dzisiejszy jeszcze bardziej podchodzimy indywidualnie do każdego z Was, nie robimy niepotrzebnych zapytań. Po analizie składamy wniosek do instytucji gdzie wasze szanse na powodzenie są największe.

Zawieszenie spłat rat kredytów na 3 miesiące.

Została również wprowadzona możliwość zawieszenie spłaty rat kredytów na 3 miesiące, mBank nawet 6 miesięcy. Klient może złożyć Wniosko-aneks bezpośrednio w oddziale banku, poprzez formularz internetowy lub na infolinii. Musicie pamiętać, że te trzy raty nie zostaną umorzone tylko przez to wydłuży Wam się okres spłaty. Jest to idealne rozwiązanie dla osób które mają dużo rat i jest im naprawdę ciężko. Mogą odpocząć i nadgonić inne swoje zobowiązania. Przez te trzy miesiące zaoszczędzić i wyjść na prostą. Można ten czas mądrze wykorzystać.

Kredyty Hipoteczne – kredyty w czasie pandemii koronawirusa.

Tu zmieniły się dwie rzeczy, wkład własny oraz wydłużony czas procesowania. Z powodu pandemii większość pracowników jest w domu ze Swoimi dziećmi. Tak samo pracownicy Banków i analitycy dlatego musimy poczekać troszkę dłużej na decyzję kredytową. Jeśli chodzi o wkład własny wygląda on następująco :

 • mBank 10%
 • Pekao S.A 10% tu obecnie jest promocja zerowa prowizja obowiązuje dla wniosków do 80% LTV  ( czyli jeśli Twój wkład własny to minimum 20 % )
 • Bank Millennium  10%
 • PKO Bank Polski  20%
 • ING 30%
 • Alior Bank 10%
 • Santander Bank 10%

Musicie jednak wiedzieć, że im większy wkład własny tym tańszy kredyt. Jest jeszcze możliwość wzięcia kredytu z wkładem 10%  lecz uważam, że to jeszcze kwestia czasu i to się zmieni. Więc jeśli zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym a nie masz dużych oszczędności nie czekaj. Często pytacie mnie czy działka budowlana jest waszym wkładem własnym oczywiście, że tak. Przypominam również, że moja pomoc jest bezpłatna tak samo jak złożenie wniosku za moim pośrednictwem.

Co gwarantuje jeśli wniosek zostanie złożony za moim pośrednictwem.

-najtańszy z możliwych dostępnych na rynku całkowity koszt kredytu,
-brak ukrytych opłat (wszystkie koszty kredytu wysyłamy wcześniej na maila do zapoznania się z nimi),
-brak dodatkowych produktów typu: ubezpieczenie kredytu, karta kredytowa, konto osobiste (chyba, że w danej chwili skorzystanie z oferty promocyjnej banku tego wymaga) – oczywiście jest to zawarte uwzględnione w Naszych symulacjach,
-indywidualne podejście do każdej sprawy (nie odsyłam klientów z kwitkiem, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć finansowania dla danej osoby, to staram się udzielić jej takich wskazówek i tak pokierować jej sytuacją finansową, żeby w przyszłości było to możliwe),
-jasne i przejrzyste reguły współpracy,
-nie mydle oczu, jeśli  podczas rozmowy telefonicznej stwierdzę, że uzyskanie kredytu w danym przypadku jest niemożliwe, to mówię o tym z góry, niemniej tak jak wspomniałam, staram się tą osobę przygotować do kredytu w przyszłości.

Odpowiadam na wszystkie Wasze pytania, piszcie śmiało Wszystkiego dobrego Wasza ANN.