Kredyt konsolidacyjny w czasach kryzysu. Wiele osób zadaje mi pytanie co zrobić ze swoimi kredytami w obecnej sytuacji. Największym problemem jest pogłębiająca się inflacja, która powoduje ogromne podwyżki stóp procentowych, do których niestety ciężko się przyzwyczaić i je zaakceptować.

Opiszę wam w kilku zdaniach jak to wygląda z punktu widzenia Eksperta kredytowego, co naszym zdaniem najlepiej jest zrobić ze swoimi zobowiązaniami, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny – czym jest ?

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie swoich obecnych zobowiązań w jedno. Dla przykładu posiadasz w kilku bankach parę zobowiązań ratalnych. Co miesiąc borykasz się z ich spłatą, ponieważ terminy rat przypadają na różne dni miesiąca. Zdarza się na pewno, że w natłoku obowiązków zapomnisz o zapłaceniu, któregoś ze zobowiązań. Z perspektywy czasu jest to na pewno kłopotliwe.

Kredyt konsolidacyjny – czy jest to dla mnie opłacalne ?

Pierwszą korzyścią, która płynie ze zrobienia konsolidacji jest właśnie płacenie jednej raty, raz w miesiącu. Drugim profitem jaki daje nam konsolidacja jest odzyskanie kosztów okołokredytowych, czyli w przypadku kredytu gotówkowego prowizji, oraz ubezpieczeń. Trzeci pożytek jaki płynie z konsolidacji to obniżenie miesięcznej raty, czyli co miesiąc mamy więcej pieniędzy do swojej dyspozycji. Czwarty argument jaki przemawia za konsolidacją jest zysk na całkowitym koszcie kredytu. I tu pojawia się pytanie. Czy na pewno zyskam ? Nie ma niestety jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego na jakie warunki kredytu zamienisz swoje obecne zobowiązania. Tutaj pomocną rękę wyciągamy my jako Eksperci z tej dziedziny.

Konsolidacja – od czego zacząć ?

Na początek należy przeanalizować obecne umowy kredytowe, sprawdzić aktualne oprocentowania jakie mamy na swoich pożyczkach, podliczyć koszty okołokredytowe, które były pobrane podczas podpisywania tychże umów. Podczas konsolidacji swoich zobowiązań, czyli w momencie spłaty starych kredytów, bank jest zobowiązany do oddania wam tych kosztów proporcjonalnie do okresu spłaty pozostałego do zakończenia umowy. Zwroty te sięgają w niektórych przypadkach nawet i kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc przeniesienie kredytów bez tych opłat rzeczywiście może okazać się opłacalnym ruchem. Jeśli masz z tym problem to zapraszam do kontaktu. Chętnie pomożemy wszystko podliczyć.

Konsolidacja zobowiązań – jaki bank wybrać ? 08.2022r.

Poniżej postaram się wam streścić oferty czołowych banków, jakie występują obecnie na rynku. Naszymi faworytami są:

  • Getin Bank
  • BNP Paribas
  • mBank
  • Bank Pocztowy
  • ING Bank Śląski

Getin Bank w swojej ofercie posiada następujące warunki kredytowe:
kwota kredytu: do 200 000 zł netto (dla najlepszej grupy klienta) dla gorszej grupy kwota spada do
150 000 zł netto.
okres spłaty: do 120 miesięcy
oprocentowanie: 9,99% zmienne
prowizja banku: 0%
ubezpieczenie: brak
warunki otrzymania oferty: klient musi otworzyć konto osobiste „proste zasady” i zapewnić na nim wpływ 2000 zł miesięcznie, dodatkowo należy wykonywać minimum 5 transakcji płatniczych kartą lub BLIK miesięcznie.

BNP Parbias:
kwota kredytu: do 200 000 zł netto
okres spłaty: do 120 miesięcy
oprocentowanie:
od 11,99% – 12,99% stałe, co oznacza że przez cały okres kredytowania wysokość raty nie ulegnie zmianie.
prowizja banku:
od 0% – 19,50%
ubezpieczenie: brak
warunki otrzymania oferty:
otwarcie konta osobistego w tym banku

mBank:
kwota kredytu: do 150 000 zł brutto dla klienta wewnętrznego, oraz 125 000 zł brutto dla klienta zewnętrznego.
okres spłaty: do 120 miesięcy dla kwot powyżej 30 000 zł
oprocentowanie:
od 7,99% zmienne
prowizja banku:
od 0%
ubezpieczenie: brak
warunki otrzymania oferty:
otwarcie konta osobistego w tym banku

Bank Pocztowy:
kwota kredytu: do 200 000 zł netto
okres spłaty: do 120 miesięcy, dla okresu do 60 miesięcy bank proponuje oprocentowanie stałe.
oprocentowanie:
10,5% zmienne, dla okresu do 60 miesięcy bank proponuje oprocentowanie stałe.
prowizja banku:
od 5%
ubezpieczenie: brak
warunki otrzymania oferty:
dla każdego klienta wnioskującego o pożyczkę

ING Bank Śląski:
kwota kredytu: do 250 000 zł netto dla tylko dla klientów private banking, zazwyczaj dostępna kwota do 160 000 zł netto.
okres spłaty: do 120 miesięcy (zazwyczaj niestety dają oferty na 96 miesięcy), dla okresu do 36 miesięcy bank proponuje oprocentowanie stałe.
oprocentowanie:
11,49% zmienne, dla okresu do 36 miesięcy bank proponuje oprocentowanie stałe.
prowizja banku:
od 0%
ubezpieczenie: brak
warunki otrzymania oferty:
dla każdego klienta wnioskującego o pożyczkę

Sytuacja każdego z was jest inna, warto zatem wcześniej się z nami skonsultować. Zadzwonimy lub napiszemy jakie dokumenty są niezbędne do rozpoczęcia procedury i dokładnej analizy sytuacji. Dopiero po tych ruchach możemy stwierdzić, czy danej osobie opłacać się będzie konsolidacja zobowiązań. Obsługujemy klientów z całej Polski, więc odległość nie stanowi najmniejszego problemu.