Za oknem świeci słońce, termometr pokazuje 28 stopni, o czym więc myślimy? O urlopie, plaży, palmach i drinkach z parasolką, aby odetchnąć od codzienności i naładować baterie. Odpoczynek należy się każdemu i warto pomyśleć o wakacjach wcześniej, aby móc spędzić ten czas tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Oszczędzamy i odkładamy pieniądze na różne rzeczy, ale nie zapomnijmy także odłożyć na zasłużony wyjazd. Mamy na to cały rok. Nie róbcie tego w ostatniej chwili, bo może się okazać, że Wasz budżet pozwala jedynie na grilla na działce i przesiedzenie w domu na kanapie przed telewizorem. Dam Ci kilka wskazówek, jak skutecznie odłożyć na wakacje. ☺

  1. Rezerwuj wakacje wcześniej. Jeśli zabierzesz się za poszukiwanie oferty w czerwcu,może się okazać, że w naszym danym terminie,wybrane przez nas miejsca są już zarezerwowane i trzeba będzie zdecydować się na wyjazd tam, gdzie będą wolne miejsca, nie zawsze nasze wymarzone lub o niższym  standardzie jakich chcieliśmy. A dodatkowo narażamy się na wyższą cenę.
  2. Zastanów się, czy faktycznie twój urlop musi być w lipcu lub sierpniu, ponieważ wtedy ceny wszystkiego co wiąże się z urlopem, od transportu po pocztówki, są o wiele wyższe. Jeśli wybierzemy się poza sezonem ceny biletów lotniczych oraz ceny zakwaterowania są znacznie niższe. Dodatkowym atutem jest również gwarancja mniejszej ilości osób na metr kwadratowy plaży.
  3. Złap okazję! Jeśli zastosujesz się do punktu pierwszego, będziesz mógł na bieżąco obserwować oferty i promocje biur podróży oraz portali internetowych, które zajmują się w wyszukiwaniu najlepszych okazji. Zagwarantujesz sobie w ten sposób cenę o wiele niższą niż standardowa.
  4. Wietrzenie szafy. Sprzedaj rzeczy które, są Ci nie potrzebne. Z własnego doświadczenia wiem, że w naszych szafkach leżą rzeczy, których nie używamy już wiele lat. Uwierz, już Ci się one nie przydadzą, więc zrób im przysługę  i sprzedaj je. Dzięki temu uzbierasz część kwoty na na wymarzone wakacje. ☺
  5. Motywuj się, podczas procesu oszczędzania oglądaj zdjęcia i filmy z miejsca, w którym już za niedługo będziesz (jak się motywować pisałam TUTAJ).
  6. Odkładaj zaplanowaną kwotę.  Co miesiąc wrzucaj do skarbonki lub  przelewaj na inne konto sumę pieniędzy  przeznaczoną na wakacyjny wyjazd.
  7. Jeśli jednak zdecydujesz się na zaciągniecie kredytu, weź ten najtańszy, przeanalizuj wszystkie oferty bankowe , nie sugeruj się jedną, którą Pani Kasia Ci zaproponuje. ☺  Jestem do Twojej dyspozycji Pamiętaj!

A Teraz do dzieła! Czekam na Wasze zdjęcia z urlopu!

Ania ☺