Zostały niespełna dwa tygodnie do Świąt, czy macie już zrobioną listę prezentów dla swoich najbliższych? Taka lista pomoże Ci, kupować z głową i da pewność, że nie wydasz więcej niż przewiduje Twój budżet.

Grudzień to miesiąc który najbardziej obciąża nasz budżet, ponieważ są Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia a następnie zabawa sylwestrowa. Często zdarza się tak, że wydajemy na to wszystko pieniądze z grudniowej pensji, która tak naprawdę powinna nam pokryć życie również w styczniu.  A jeśli nam jej zabraknie, choć nie kupiliśmy jeszcze wymarzonego prezentu dziecku, zdarza się, że wyciągamy rękę po chwilówkę. 

Jest na to lekarstwo – warto pomyśleć o grudniu już we wrześniu. Z każdej wypłaty odkładajmy tyle, ile jest to możliwe. Dzięki temu będziemy mieli zaoszczędzone pieniądze na wydatki świąteczne-noworoczne i będziemy mogli w pełni cieszyć się tym pięknym i magicznym czasem, oszczędzając sobie zmartwień, że w styczniu czeka nas rata do zapłacenia, bądź czy nam wystarczy do kolejnej wypłaty.