Chcesz coś zmienić w swoim życiu. Wiesz dokładnie czego pragniesz. np. podnieść poziom życia, uporać się zaległościami, być niezależna finansowo i nie odmawiać sobie niczego. Ale jak to zrobić? Jak zadbać o motywację?

Niestety jeśli nie wykonasz w tym kierunku żadnych działań, to samo nic się nie wydarzy. Możesz wygrać w totka, ale żeby tak się stało najpierw musisz wysłać kupon. Wygrywają tylko Ci, co grają i nie dotyczy to tylko kolektury.

Oto moje 5 sposobów na motywację:

  1. Określ drogę do swojego celu.

Skoro wiesz, co chcesz osiągnąć, zastanów się w jaki sposób do tego dotrzeć. Najlepiej wyobraź sobie, że jesteś już w tej wymarzonej sytuacji i krok po kroku cofaj się w tył. Na przykład:

żeby być niezależna finansowo, muszę zarabiać X pieniędzy ->

żeby zarabiać X pieniędzy, muszę dostać awans ->

żeby dostać awans,muszę podwyższyć swoje kwalifikacje ->

żeby podwyższyć swoje kwalifikacje, muszę ukończyć szkolenie

itd.

Czytając teraz od dołu w górę masz gotowy plan działania, dzięki któremu dokładnie będziesz wiedziała, co robić.

 2. Świętuj małe sukcesy.

Każdy z wypisanych punktów na drodze do Twojego wielkiego celu, to mniejsze cele. Świętuj osiągnięcie każdego z nich, pochwal się przyjaciołom, rodzinie. Każdy, nawet niewielki, sukces daje motywację do dalszego działania.

 3. Pracuj nawet wtedy, kiedy zupełnie nie masz na to ochoty.

Dzięki temu zyskasz przewagę nad 99% społeczeństwa. Kiedy zobaczysz jak bardzo posuwasz się naprzód, kiedy inni stoją wciąż w miejscu, będziesz czuła jeszcze większą motywację. Pomyśl też o podziwie w ich oczach. 😉

 4. Inspiruj się ludźmi sukcesu.

Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy, że Walt Disney zanim odniósł sukces odniósł wiele porażek. Tak samo jak właściciel McDonald’sa czy twórca marki Nike. Ci ludzie zrobili coś z niczego tylko dzięki swojej silnej wierze w powodzenie i niekończącej się ilości podejmowanych prób, a każda porażka tylko przybliżała ich do celu. Czerp motywację z historii ludzi, którym się udało.

 5. Otaczaj się właściwymi ludźmi.

Niech osoby, którymi się otaczasz, wspierają Cię. Kiedy masz chwilę zwątpienia, niech pomogą Ci przywrócić pozytywne nastawienie i wiarę w siebie. Niech oni będą Twoją motywacją.

A jeśli i to nie pomoże, to zawsze możesz napisać do mnie, np.TUTAJ! 🙂

 Trzymam za was kciuki !