Paragony, wiadomo, warto je zostawiać, aby mieć pod kontrolą nasze pieniądze. To właśnie dzięki nim wiemy, na co wydajemy swoją wypłatę, ale co jeśli wiecznie gdzieś się gubią, walają się po domu czy też giną w czarnej dziurze naszej torebki? Uporanie się z domowymi Finansami nie jest łatwe. Podpowiem Wam jak sobie ułatwić życie.

Stwórz kalendarz wydatków – zapisz ile wydałaś, na co i kiedy, następnie spokojnie możesz wyrzucić paragon. Dzięki temu, że wszystko będziesz miała w jednym miejscu, łatwiej będzie Ci zapanować nad wydatkami.

Kochamy telefony i nie rozstajemy się z nimi na krok,a wiecie, że coraz więcej osób sięga po aplikacje, które pomagają kontrolować nam wydatki? Można skanować paragony lub wpisywać je ręcznie. Aplikacje też segregują wydatki według kategorii, np.opłaty, odzież, jedzenie. Dzięki temu będziecie wiedziały, ile Waszej wypłaty przejadłyście z przyjaciółkami w restauracjach.
Kolejną możliwością jest ustalenie sobie limitów w aplikacji bankowej, teraz każdy bank oferuje swoim klientom aplikacje mobilną do zarządzania kontem.

Ja prowadzę kalendarz wydatków a Wy jakie macie sposoby na zarządzanie wydatkami