Witajcie Moi drodzy, chciałabym wam opowiedzieć o ważnej kwestii, którą jest alert BIK.

Nie wiem czy doszły Was słuchy, ale na przestrzeni ostatnich kilku lat było wiele afer dotyczących tego, że wyciekły do Internetu dane klientów takie jak: imię, nazwisko, adresy, PESEL, numery kont…..

Jeśli Nasze dane wpadną w niepowołane ręce to możemy mieć wiele problemów ktoś np. może wziąć na Nas kredyt, pożyczkę lub abonament na telefon czy telewizję.
Warto jest się Naszym zdaniem zabezpieczyć przed takimi zdarzeniami i mieć przynajmniej pośrednią kontrolę nad swoimi danymi. (Niestety nie ma jeszcze narzędzia, które dałoby nam 100% ochrony).
Portal BIK.pl wprowadził w swojej działalności tak zwany alert BIK. Pozwala on w czasie rzeczywistym dowiedzieć się czy ktoś próbuje wziąć kredyt, pożyczkę lub abonament na nasze dane osobowe.

Jak to działa alert BIK ?
Dostaniesz powiadomienie SMS i e-mail, kiedy ktoś będzie próbował wziąć na Twoje dane osobowe kredyt. BIK również monitoruje bazy gospodarcze takie jak BIG Infomonitor. (Biuro Informacji Gospodarczej). Dzięki tej funkcji otrzymasz alert BIK o próbie zawarcia umowy na abonament telefoniczny, internet, telewizję czy dostawę prądu.
Pakiet na same alerty kosztuje 24 zł rocznie, uważam że nie jest to jakaś wygórowana kwota a dzięki temu narzędziu możemy spać spokojniej.

Zachęcamy do założenia konta na portalu BIK, i wykupienie alertów. Możesz to zrobić klikając w odnośnik: (link)

Zapraszam również do przeczytania poradnika jak założyć konto na portalu: Biura Informacji Kredytowej link znajduje się obok —–> Konto na BIK.pl