Z natury jestem optymistką. Uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a jeśli coś złego dzieje się w moim życiu, z całej siły wierzę i zaczynam myśleć, że musi być dobrze. Dla mnie pozytywne myślenie działa jak magnes na dobre rzeczy. Każdego z nas dotykają w życiu przykre sytuacje. Czasami wręcz można odnieść wrażenie, że cały świat jest przeciwko Wam, ale pamiętajcie, że po każdej, nawet największej burzy, zawsze wschodzi słońce .

Myśli pozytywne przyciągają do nas także pozytywnych ludzi, a to  dla naszego samopoczucia jest bardzo ważne. Jeśli otaczamy się osobami, które się śmieją, też będziemy się śmiać,  te osoby dadzą nam mnóstwo pozytywnej energii, a co za tym idzie, będziemy przenosić góry, a każdy kolejny dzień przywitamy wielkim uśmiechem, gotowi do działania . Uśmiechaj się do ludzi. W ogóle dużo się śmiej. Niepowodzenia obracaj w żart, choć ich nie bagatelizuj. Nuć ulubione piosenki, zagaduj ludzi w kolejce.

Na początku będziesz zauważać głównie dziwne spojrzenia, ale nie przejmuj się nimi, nasze społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do takiego sposobu bycia. Polacy z natury są męczennikami, ciągle narzekają, więc jeśli ktoś jest szczęśliwy i bez zażenowania dzieli się swoją radością, to uważają go za wariata. Nie zniechęcaj się, z czasem zauważysz odwzajemnione uśmiechy. Dużo łatwiej myśleć pozytywnie, kiedy spotykasz pozytywnych ludzi, nawet nieznajomych. Czytaj dobre książki, oglądaj pozytywne filmy, słuchaj ulubionej muzyki, to wszystko pomoże Ci spojrzeć na jasną stronę życia. Ciesz się z każdego dnia, doceniaj małe rzeczy!

A na Was co działa pozytywnie?

Zastanawialiście się kiedyś, co Was cieszy? Ja uwielbiam spędzać czas z rodziną, nie mówię tu tylko o czasie z mężem i córką, ale jak przyjeżdżamy do babci widok, jak się cieszy, gdy widzi nas wszystkich, jak moja córka szaleje z synkiem mojej siostry, gdy ten się wygłupia, a ta cieszy się w głos jak wariatka – to, są dla mnie cenne chwile. Chwile, z których czerpię radość  każdego dnia, które dają mi motywację. Nie martwię się tym, co będzie za 10 lat, cieszę się tym, co mam, co jest tu i teraz. Jeśli cokolwiek się wydarzy, zmieni, wiem, że wstanę i sobie poradzę. Jeśli będę musiała zmienić pracę, to zmienię i znowu będę w tym dobra, bo wierzę w siebie i w moc pozytywnego myślenia. Nastawienie to 99% sukcesu.

Przy okazji tego tematu chciałabym ogłosić wyniki konkursu. Dziękuję Wam wszystkim za udział i za tak wiele cudownych wiadomości. Życzę Wam, jak najwięcej takich wspaniałych, wspólnych chwil!

Przeczytałam każdy komentarz i przyznam, że nie było mi łatwo wybrać, ale ostatecznie wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję i voucher na 100 zł do restauracji Hit Fit w Lubinie otrzymuje Marta Nowak ! 🙂

 

Gratulacje!

Zgłoś się proszę w wiadomości prywatnej.:)

Ann