X
    Categories: O motywacji

Nie bój się zmienić swojego życie na lepsze.

Zmiany towarzyszą nam przez całe życie. Mniejsze, większe, na stałe, na chwile. Na sporo rzeczy nie mamy wpływu, jednak na zdecydowanie większą część mamy ten wpływ.

Nie rzadko znajdujemy się w sytuacji, która nie jest łatwa, nie czujemy się z czymś dobrze, ale nic nie robimy, żeby to zmienić. Dlaczego? Ze strachu, bo jakoś to będzie, żyjemy z dnia na dzień, bo będzie na to czas później…stop!

Jeśli czujesz, że Twoje życie nie jest takie, jakie chciałabyś, żeby było – zmień je.

1. Zatrzymaj się na chwilę.

Zamknij oczy, przestań na chwilę myśleć o swojej codzienności, zastanów się czy żyjesz życiem, co daje Ci przyjemność i jak często czujesz się szczęśliwa.

2. Przyznaj się przed sobą.

Ale szczerze, co lub kto decyduje o tym, jak wygląda Twoje życie. Czy masz wpływ, czy oddałaś stery ślepemu losowi lub innej osobie? Weź swoje życie w swoje ręce. Udowodnij sobie i innym, że to Ty rozdajesz karty.

3. Zacznij po kolei.

Jeśli weźmiesz się za wszystko na raz, to nic z tego nie wyjdzie. Zastanów się czego pragniesz, na czym Ci zależy, wybierz najpierw jeden obszar życia, który chcesz zmienić i skoncentruj się na nim.

4. Myśl odważnie.

Pomyśl, jak chciałabyś, żeby Twoje życie wyglądało po zmianie. Wyobraź sobie jak byś się wtedy czuła. Nie jesteś zadowolona ze strefy zawodowej? Gdzie w takim razie chciałabyś pracować? Na jakim stanowisku się widzisz? A może własna firma? Nie ograniczaj się!

5. Pozbądź się wymówek.

„Nie dam rady”, „jestem na to za stara”, „za głupia”, „inni mówią, że…”, znasz to? Gdy tylko przyjdzie Ci któraś z tych myśli do głowy, natychmiast ją odrzuć i skup się na swoim celu. Pamiętaj, nastawienie to więcej niż połowa sukcesu, a więcej przeczytasz o tym we wcześniejszym wpisie.

6. Zadbaj o motywację. 

Motywacja do działania to siła napędowa do wszystkich zmian. Powinna być odpowiednio dobrana i stale pielęgnowana. Jeśli chcesz wiedzieć jak motywować się każdego dnia, zerknij na wcześniejszy wpis.

7. Przygotuj plan działania.

Dobry plan działania jest jak mapa wskazująca drogę. Już kiedyś pisałam Wam jak najlepiej zrobić taki plan, ale przypominam:

Najlepiej wyobraź sobie, że jesteś już w tej wymarzonej sytuacji i krok po kroku cofaj się w tył. Na przykład:

żeby być niezależna finansowo, muszę zarabiać X pieniędzy ->

żeby zarabiać X pieniędzy, muszę dostać awans ->

żeby dostać awans,muszę podwyższyć swoje kwalifikacje ->

żeby podwyższyć swoje kwalifikacje, muszę ukończyć szkolenie

itd.

8. Świętuj każdy sukces.

Nawet najmniejsze osiągnięcie w drodze do zmian zasługuje na celebrację, dlatego nagradzaj się za każdy słuszny i zrealizowany krok w stronę zmian.

Jeśli chcesz zmienić jakość swojego życia, swoją sytuację finansową, ale potrzebujesz pomocy, napisz do mnie. Co dwie głowy to nie jedna, razem coś wymyślimy! 🙂

Anna Miłek-Mandziej: Nazywam się Ann. Jestem żoną wspaniałego mężczyzny i matką dwóch cudownych dziewczynek. Jestem także pośrednikiem finansowym. Tak, pośrednikiem. I jestem pewna, że właśnie w tym momencie większość z Was przewróciła oczami i westchnęła „ech, kolejny pośrednik..”. Tylko czy wiecie kim jest pośrednik i czym różni się od pani Kasi pracującej w banku? Odpowiedź znajdziesz na tym blogu.

View Comments (1)

  • Wymówki - to jest właśnie to co oddziela ludzi którzy coś osiągają od reszty. I to w każdej dziedzinie życia nie tylko finansów.

Related Post